Doradztwo NEURON

Łokieć Tenisisty VS Łokieć Golfisty. Czy to jedno i to samo?

 Czy to jedno i to samo?

Drodzy Pacjenci ☺️
Kiedy godzinami obciążamy nasze ścięgna powtarzającymi się zadaniami: praca śrubokrętem, klikanie myszką, itd. powstają mikronaderwania ścięgien przedramienia. 
Kiedy ból odczuwamy na zewnętrznej kostce okolic łokcia, jest to tzw. ŁOKIEĆ TENISISTY, natomiast kiedy czujemy go od wewnątrz stawu, zespół ten nazwiemy ŁOKCIEM GOLFISTY.


Po jednej stronie przyczepiają się mięśnie prostujące, po drugiej zginające nadgarstek. 
Sumujące się mikronaderwania, których wynikiem są blizny w ścięgnie, są bardzo podatne na kolejne uszkodzenia. Koło się zamyka. Kolejne maleńkie uszkodzenie i kolejna blizna doprowadzają do stanu tzw. zwyrodnienia ścięgna – tendinopatii. Miejsce to jest bolesne.
Jeśli ból jest ostry i uporczywy, wymaga niezwłocznej konsultacji lekarskiej i kompleksowej fizjoterapii. Kiedy natomiast nie odczuwamy bólu, a dużo pracujemy rękoma – wykonujemy w pracy precyzyjne ruchy nadgarstkiem, możemy prostymi sposobami przeciwdziałać przeciążeniom. 

✅częste rozciąganie mięśni przedramienia zapewnią im zwiększenie elastyczności.
✅proste ćwiczenia wzmacniające te mięśnie, stosowane regularnie, są wstanie wzmocnić także strukturę ścięgien.
✅ogólnie pojęta zdrowa dieta zapewnia dostarczanie dobrego budulca dla ścięgien oraz usprawnia mechanizmy regeneracji uszkodzeń
✅dostateczna podaż wody daje tkankom zwiększoną miękkość i elastyczność


W ofercie naszych sklepów znajdziecie również Państwo różnego rodzaju opaski na łokieć tenisisty/golfisty, które skracając długość mięśnia odciążają łokieć przez co działają przeciwbólowo.

Zapraszamy po poradę
Miłego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *