Doradztwo NEURON

Komfortowy sen

Drodzy pacjenci:
Dziś kilka słów na temat odpowiedniego i komfortowego snu, a mianowicie o poduszkach ortopedycznych.

Używanie poduszek ortopedycznych wiąże się z ogromnymi korzyściami dla naszego organizmu. Jest bardzo pomocne w dolegliwościach, z jakimi borykamy się prowadząc siedzący i nieaktywny tryb życia. Godziny spędzone przy komputerze, w samochodzie oraz brak ruchu sprawiają, że nasze mięśnie stają się napięte, sztywne i rozleniwione. Coraz częściej taki tryb życia i pracy prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Wynikiem utrzymywania stałego przeciążenia mięśni i nadmiernych napięć są wady postawy, dyskopatie oraz kłopoty ze snem.
Poduszki ortopedyczne charakteryzują się wyjątkowym kształtem (profilem), który ma za zadanie prawidłowo podtrzymywać odcinek szyjny kręgosłupa, rozluźniając mięśnie i poprawiając krążenie w odcinku szyjnym, a przez to i w całym organizmie. Większość poduszek ortopedycznych jest wykonana z pianek elastycznych. Przeważnie są to pianki poliuretanowe, które są sprężyste, nieco bardziej sztywne i przez to doskonale podtrzymują głowę oraz odcinek szyjny. Polecane zwłaszcza osobom z dolegliwościami. Alternatywą dla nich są poduszki produkowane z pianki visco-elastic, potocznie zwanej pianką z pamięcią (memory). Jest to pianka, która pod wpływem ciepła i ciężaru zmienia formę i przylega do ciała. Są to poduszki bardziej plastyczne, miękkie i przyjemne w kontakcie.

Jak dobrać poduszkę otropedyczną:
• Dla osób w szerokimi barkami, postawną budową i dużą masą ciała, wybierajmy poduszki o największej wysokości
• Dla osób o mniejszej szerokości barków, o drobnej budowie ciała oraz mniejszej masie, wybierajmy poduszki najniższe
Odpowiednią poduszkę powinnien dobrać jednak specjalista np. w jednym z naszych punktów.

Poduszki ortopedycznej powinniśmy używać nawet wtedy, gdy nie borykamy się z problemami zdrowotnymi kręgosłupa ani głowy. Jest ona bowiem doskonałym narzędziem profilaktyki chorób i dolegliwości bólowych okolic karku i szyi.

Zapraszamy do Naszych sklepów, gwarantujemy odpowiedni dobór poduszki, tak aby spało się Państwu zdrowo, wygodnie i komfortowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *